A Szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium 7/a portálja
A Szentgotthárdi Vörösmarty Mihály Gimnázium 7/a portálja
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Városunkról
 
.
 
__________________

© Minden jog fenntartva 2006.

Powered by:

www.gil-games.inhun.com

 
:::Menü:::
 
Házirend

Házirend

Szentgotthárdi Oktatási Intézmény
Vörösmarty Mihály Gimnázium
9970 Szentgotthárd Széll Kálmán tér 1.

 Ez a Házirend 2005. szeptember 1-jén lép hatályba, az eddigi házirendi szabályozás egyidejűleg hatályát veszti.

Jelen Házirendet az intézményi közösség együttműködése hozta létre, egyetértési jogát gyakorolta a diákönkormányzat, a Házirendet elfogadta a nevelőtestület, jóváhagyta a fenntartó.

 1.        Bevezetés

 1.1.  A Házirend a tanulókra, a tanulók szüleire, valamint az intézmény minden dolgozójára vonatkozik.

1.2.  A Házirend, valamint az iskola Szervezeti és Működési Szabályzatának betartása mindenkinek kötelessége.

1.3.  A Házirend előírásai minden olyan esetre vonatkoznak, amikor a tanuló az iskola felügyelete alatt áll, akkor is, ha az iskola által szervezett, de nem az iskola területén zajló eseményeken (ünnepély, kirándulás, kulturális program) vesz részt.

1.4.  A Házirend nyilvános: megtalálható az intézményegység-vezetői irodában, a könyvtárban valamint az egyes osztálytermekben kifüggesztve.

1.5.  A Házirend egy példányát az intézménybe történő beiratkozáskor minden tanuló megkapja.

 2.        Az iskola munkarendje

 2.1  A tanuló munkanapokon reggel az első órája kezdete előtt legalább 5 perccel köteles az iskolába érkezni. A kerékpárral, kismotorral érkező tanulók járműveiket az  udvari tartókban helyezhetik el. Személygépkocsival csak az iskola dolgozói hajthatnak be az iskola udvarára.

2.2   A tanuló "lyukas órában" a 4. óra végéig csak osztályfőnöki (vagy intézményegység-vezetői) engedéllyel hagyhatja el az iskola épületét.

2.3  A tanuló az iskola csengetési rendjét tudomásul veszi, a becsengetés után a tanárt a tanteremben, vándorlás esetén a tanterem előtt várja.

2.4.  Csengetési rend: 1. óra: 7.50 - 8.35

                                   2. óra: 8.45 - 9.30

                                   3. óra: 9.45 - 10.30

                                   4. óra: 10.40 - 11.25

                                   5. óra: 11.35 - 12.20

                                   6. óra. 12.30 - 13.15

                                   7. óra: 13.20 - 14.05

 2.5. A szüneteket az osztálytermekben, az aulában, a folyosókon, illetve az udvaron tölthetik a tanulók, az iskola területét elhagyni csak az osztályfőnök vagy ügyeletes tanár engedélyével szabad.

2.6. Idegenek az iskolában csak hivatalos ügyben tartózkodhatnak.

2.7. A tanuló az óra elején köteles jelenteni, ha nem tudott felkészülni az órára, hiányos a felszerelése, nincs meg a házi feladata.

2.8. A tanuló a tanóra alatt semmiféle élelmiszert nem fogyaszthat.

2.9. A tanítás befejezése után köteles a tantermet elhagyni, székét a padra felrakni, valamint a táskákat kihozni. Tanítási órán kívül csak tanári engedély birtokában tartózkodhat az osztályteremben (mindez a délutáni takarítás zavartalanságát hivatott biztosítani).

2.10.        A tanuló a nála lévő mobiltelefont a tanórák idejére köteles kikapcsolni (a csendes üzemmód nem egyenértékű a kikapcsolással!). Az 5.-8. évfolyam tanulóinak mobiltelefon- használatát csak vészhelyzetben tartjuk indokoltnak. A mobiltelefont a tanulók számológép- üzemmódban sem használhatják a tanórákon.

2.11.        Az iskola a tanulók értéktárgyaiért és pénzéért semmiféle felelősséget nem vállal. Kisméretű, de nagyértékű tárgyak (pl. mobiltelefon, ékszerek) iskolába hozatalát nem tartjuk indokoltnak.

 3.       A tanulók jogai

   A tanulók jogait és kötelességeit az oktatási törvény 10. és 12. §-a tartalmazza.

A tanulót a beiratkozástól az első tanév megkezdéséig az iskola létesítményeinek használati jogát kivéve már élhet jogaival.

 3.1. A tanuló joga, hogy véleményt nyilvánítson vagy egyetértési jogot gyakoroljon az  őt érintő kérdésekben. E jogokat a tanuló a diákönkormányzaton, az osztályán, illetve a tanulók nagyobb közösségén keresztül gyakorolhatja. A tanulókat közvetlenül érintő döntések előkészületi szakaszában az iskolavezetés kikéri a diákönkormányzat (továbbiakban DÖK) véleményét. A tantestület biztosítja, hogy olyan értekezleteken, melyek témája az iskolai közélet, a tanulói jogok és kötelességek teljesülése, jelenléti, véleményformálási jogot biztosít a DÖK-nek. A DÖK-öt az intézményvezető bevonja a diákok nagyobb közösségét érintő kérdésekbe véleményezési jogkörrel (a DÖK segítő pedagógus közvetítésével).

3.2. Tanulók nagyobb közösségének minimum 30 fő vagy egy osztály minősül.

3.3. A diákjogok gyakorlása, a tanulói érdekképviselet, érdekvédelem valamint a jogorvoslati jogok gyakorlása a Házirend szerint a DÖK keretében történik. A DÖK tevékenysége a tanulókat érintő valamennyi kérdésre kiterjed.

3.4. A tanulók nagyobb közössége vagy a DÖK félévente egy alkalommal diákközgyűlést kezdeményezhet. A tartalmi előkészítésbe be kell vonni a tantestületet és az iskolavezetést. A közgyűlés állásfoglalásairól és döntéseiről az iskolahasználókat szóban vagy írásban értesíteni kell.

3.5. A jogszabályban meghatározottak szerint a tanuló az oktatási jogok miniszteri biztosához fordulhat.

3.6. Jogai megsértése esetén – a jogszabályban meghatározottak szerint – eljárást indíthat, továbbá igénybe veheti a nyilvánosságot.

3.7. A tanulók személyiségét, emberi méltóságát, vallási és etnikai hovatartozását tiszteletben tartjuk.

3.8. A diákok választók és választhatók minden tanulóközösségi tisztségre, diákköröket hozhatnak létre, tevékenyen részt vehetnek – képviselőik útján – a DÖK munkájában. A diákkörök létrehozásához szükséges a tanulók nagyobb közössége valamint a szervezet működési rendje írásban. A szervezet célkitűzéseiben illeszkedjen az iskola Pedagógiai Programjához.

3.9. Az iskolai közösség működésével kapcsolatos kérdéseikkel, javaslataikkal, problémáikkal a DÖK-höz, az igazgatóhoz és a nevelőtestülethez fordulhatnak.

3.10.        A tanulókat megilleti személyével és tanulmányi munkájával kapcsolatosan a kérdezés - érdemi válasz, információhoz jutás joga.

3.11.        A tanuló választhat a választható tantárgyak, foglalkozások közül, részt vehet a felzárkóztatást és tehetséggondozást szolgáló tanórán kívüli iskolai foglalkozásokon.

3.12.        Tanévente egy tanítás nélküli munkanap felhasználása a DÖK javaslata alapján történik.

3.13.        A tanulónak joga van ingyenes vagy kedvezményes étkezés, tankönyvtámogatás, ösztöndíj és szociális támogatás igénybevételére a mindenkor érvényes jogszabályok alapján.

3.14.        A tanuló hit- és vallásoktatásban részesülhet.

3.15.        A tanuló joga, hogy rendszeres egészségügyi felügyeletben és ellátásban részesüljön.

3.16.        A tanuló kérelmére – a jogszabályban meghatározott eljárás szerint – független vizsgabizottság előtt adhat számot tudásáról.

3.17.        A témazáró dolgozatok időpontját legkésőbb a dolgozat előtti utolsó tanítási órán be kell jelenteni. Egy napon maximum két témazáró dolgozat iratható. A témazáró dolgozatot kijavítva két munkahéten belül a tanulónak kézhez kell kapnia, különben az arra kapott érdemjegy érvényét veszti.

3.18.        A tanulót minden esetben megilleti a levéltitok védelme.

3.19.        Szervezett iskolai foglalkozásokon a tanuló által előállított termék az iskola tulajdonát képezi. Ha az iskola értékesíti a tanuló által előállított szellemi vagy tárgyi terméket, akkor a bevételből a tanuló által hozzáadott értékkel arányos juttatás illeti meg a tanulót.

 4. A tanulók általános kötelességei

 4.1.    Vegyen részt a kötelező és választott foglalkozásokon.

4.2.    Tegyen eleget rendszeres munkával és fegyelmezett magatartással képességeinek megfelelően tanulmányi kötelezettségének.

4.3.    Tartsa be a tanulmányi rendet, az iskola szabályait és az iskola házirendjét.

4.4.    Óvja saját és társai épségét, egészségét

4.5.    Őrizze meg és az előírásoknak megfelelően kezelje a rábízott vagy az oktatás során használt eszközöket, óvja az iskola létesítményeit, felszereléseit, az általa okozott kárt a jogszabály szerinti mértékben meg kell téríteni.

4.6.    Tiszteletet és megbecsülést tanúsítson tanárai és nevelői iránt.

4.7.    Tartsa be a tűz- és balesetvédelmi szabályokat.

4.8.    Éljen úgy, hogy ne sértse a közösség érdekeit és mást ne akadályozzon jogai gyakorlásában.

 5.          A tanulók iskolai életre vonatkozó kötelességei

 5.1.       A tanulónak minden órára rendszeresen készülnie kell, a házi feladatot önállóan készítse el.

5.2.       A tanórákra megfelelő felszereléssel kell érkezni, az ellenőrző minden órán a    felszerelés része.

5.3.   A tanuló köteles a kapott érdemjegyeit az ellenőrzőbe beírni és a szülővel aláíratni.

5.4.  A tanuló tartsa be a társas együttélés szabályait, kulturált, fegyelmezett, udvarias  magatartást tanúsítson az iskolában és az iskola által szervezett iskolán kívüli rendezvényeken.

5.5. A tanuló az iskolai ünnepségeken jelenjen meg egyenruhában. Külön rendelkezés nélkül is kötelező az egyenruha a tanévnyitó és tanévzáró, valamint a ballagási ünnepségeken. Az egyenruha viselését egyéb rendezvény előtt az igazgató rendeli el. Lányoknak 5.-8. évfolyamon fehér blúz és fekete vagy sötétkék szoknya, 9. évfolyamtól matrózblúz és fekete vagy sötétkék szoknya, fiúknak ing, nyakkendő és sötét színű öltöny az egyenruha.

5.6.  A tanuló tisztelje mások világnézetét, hitét, nemzeti hovatartozását.

5.7.  Tartózkodjon a durva, megszégyenítő magatartástól és beszédtől.

5.8.  Súlyos jogellenességnek minősül az agresszió, bántalmazás, mások megalázása, a lopás, mások egészségének a veszélyeztetése, kábítószer terjesztése és fogyasztása, dohányzás, szeszesital- fogyasztás.

5.9.  A tanulói jogviszonyból származó jogok és kötelességek gyakorlásához, teljesítéséhez nem szükséges tárgyak iskolába történő behozatalát a Házirend tiltja (kivételt képez a mobiltelefon és az ékszerek). Így különösen nem behozhatók: dohányáru, szeszes ital, kábítószer, kereskedelmi célt szolgáló cikkek, veszélyt hordozó eszközök (robbanó, szúró-, vágóeszközök, gyufa, öngyújtó), szórakoztató elektronikai berendezések.

5.10.        Az 5.9. pontban tételesen is felsorolt tárgyak: dohányáru, szeszes ital, kábítószer, kereskedelmi célt szolgáló cikkek, veszélyt hordozó eszközök (robbanó, szúró-, vágóeszközök, gyufa, öngyújtó), szórakoztató elektronikai berendezések csak a szülő személyes kérésére és személyesen a szülőnek szolgáltathatók vissza.

5.11.        A tanuló a testékszereket testnevelésórán a tanár felszólítására köteles levenni.

5.12.        A dohányzás az iskola épületében és egész területén mindenki számára tilos.

5.13.        A tanítási órákon a tanuló csak tanári engedéllyel használhat diktafont és fényképezőgépet.

 Hetesek feladatai:

5.14.        Jelentsék a hiányzókat és a napközben történt változásokat.

5.15.        Szünetben gondoskodnak a tábla tisztaságáról és krétáról.

5.16.        A tantermeket a szünetben szellőztetik, vándorlás esetén és távozáskor ügyelnek rá, hogy ne maradjon nyitva az ablak és égve a villany.

5.17.        Becsengetés után 10 perccel jelentik a tanáriban, ha a tanár nem érkezett meg az órára.

5.18.        Ügyelnek az osztály tisztaságára és rendjére.

5.19.        Figyeljék és jelentsenek minden rongálást.

5.20.        Ha csoportbontás esetén a hetes éppen nem az adott csoportban van, akkor  a hét első tanítási napjának első órája előtt a csoport jelöljön ki egy csoporthetest közös megbeszélés alapján.

 Hiányzások igazolása:

5.21.        Ha a tanuló a tanítási óráról, kötelező iskolai rendezvényről távolmarad, mulasztását igazolnia kell.

5.22.        A szülő egy tanévben legfeljebb három napot igazolhat alapos indok alapján.

5.23.        Ha a tanuló beteg volt, azt orvosi igazolással igazolja.

5.24.        A tanulónak az igazolást három munkanapon belül be kell mutatnia az osztályfőnöknek.

5.25.        Ha a tanuló előzetes engedély nélkül mulaszt és az két napnál tovább tart, akkor a szülő vagy gondviselő köteles a mulasztás okát és várható időtartamát bejelenteni az osztályfőnöknek.

5.26.        Ha a tanuló késik a tanóráról, akkor a késés időtartamát a naplóba be kell jegyezni. Három késésért osztályfőnöki figyelmeztetést, hat késésért osztályfőnöki intést kap a tanuló. További késések esetén még súlyosabb fegyelmi intézkedést kell alkalmazni. A késések ideje összeadható. Amennyiben ez az idő eléri a 45 percet, az egy mulasztott órának minősül.

5.27.        Ha a távolmaradást nem igazolják, a mulasztás igazolatlan. Az iskola köteles az első igazolatlan óra esetén a szülőt értesíteni, illetve, ha a nem tanköteles tanuló mulasztása a tíz órát eléri.

5.28.        Ha a tanuló egy tanítási évben tíz óránál többet mulaszt igazolatlanul, akkor az igazgató értesíti a területileg illetékes jegyzőt.

5.29.        Ha a tanulónak egy tanítási évben a tanítási órákról való igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen meghaladja a 250 órát, vagy egy adott tantárgyból a tanítási órák 30 %-át, akkor a tanítási év végén nem osztályozható, kivéve, ha a nevelőtestület 

       engedélyezi, hogy az adott tantárgy(ak)ból osztályozó vizsgát tegyen.

5.30.        Az osztályfőnök csak szülői vagy orvosi igazolást fogadhat el.

5.31.        Bármely tanórán kívüli tevékenység csak úgy folytatható, ha nem ütközik a kötelező iskolai elfoglaltságokkal és nem akadályozza az iskolai munkát. Iskolai elfoglaltság alól felmentést csak az igazgató adhat.

5.32.        Megszűnik a tanuló jogviszonya (tanköteles kivételével), ha igazolatlanul harminc tanítási óránál többet mulaszt, feltéve, hogy az iskola a tanulót, kiskorú esetén a szülőt legalább kettő alkalommal értesítette a hiányzás következményeire.

 6.       A tanulók egyéni ügyei, tevékenységei

 6.1.      A tanulók hivatalos ügyeiket a titkárságon vagy a gazdasági irodában intézhetik azok nyitvatartási idejében. Tanári fogadóórák és szülői értekezletek idejét minden tanuló köteles beírni az ellenőrzőjébe és azt otthon aláíratni. Nyári szünetben szerdánként 8-12 óráig van ügyintézés.

6.2.      A tanulók a választható tantárgyakra, fakultációra, szakkörökre a tanév elején a szaktanároknál jelentkezhetnek.

6.3.      A megyei verseny döntőjén, vagy legalább középfokú nyelvvizsgán résztvevő tanuló egy napot, országos döntőbe jutott tanuló három napot kaphat felkészülésre a szaktanár és az osztályfőnök engedélyével. A felkészülés és a verseny napját igazoltnak tekintik az osztályfőnökök.

6.4.      Az iskola létesítményei a tanulók rendelkezésére állnak, de használatuk csak tanári engedéllyel és felügyelettel történhet. Az iskolai könyvtár a kifüggesztett nyitvatartási rend szerint áll a tanulók rendelkezésére.

6.5.      Menzát minden tanuló kaphat. Három és többgyermekes családoknál a tanulók kedvezményt kapnak. Tanév elején, a jogszabály alapján arra rászoruló tanulók tankönyvvásárlási támogatásban részesülnek.

6.6.      Diákigazolványt minden tanuló beiratkozáskor igényel. A diákigazolvány elvesztése vagy megrongálódása, megsemmisülése, stb. esetén új igazolvány csak teljes költségtérítés ellenében (ideértendő a postaköltség is) igényelhető.

6.7.      Tanévenként kettő tanítási nap terhére az osztályok kirándulást szervezhetnek akkor, ha ezen az osztályba járók 85 %-a részt kíván venni. Az a tanuló, aki a kiránduláson nem kíván részt venni, köteles a kirándulás ideje alatt a párhuzamos évfolyamon, ennek hiányában az eggyel magasabb évfolyamon a tanórákon részt venni. Felkészülését a szaktanár ez alatt is számonkéréssel ellenőrizheti.

6.8.      Délutáni rendezvényekre az igazgató adhat engedélyt, szükség esetén helyiséget biztosít.

 7. A tanulók jutalmazása és fegyelmezése

 7.1.    A tanulók jutalmazásának elvei
 

Azt a tanulót, aki tanulmányi munkáját képességeihez mérten kiemelkedően végzi, kitartó szorgalmat vagy példamutató magatartást tanúsít, hozzájárul az iskola jó hírnevének megőrzéséhez és növeléséhez, az iskola dicséretben részesíti, illetve jutalmazza. Az iskola ezenkívül jutalmazza azt a tanulót, aki:

-         eredményes kulturális tevékenységet folytat

-         kimagasló sportteljesítményt ér el

-         a közösségi életben tartósan jó szervező és irányító tevékenységet végez

-         tanulmányi versenyeken jó helyezést ért el

 

7.2.    Jutalmazás konkrét formái:

 

-         szaktanári dicséret

-         osztályfőnöki dicséret

-         igazgatói dicséret

-         munkaközösségi dicséret

-         tantestületi dicséret

-         könyvjutalom, tárgyjutalom

-         kitüntetés („Az évfolyam legjobb tanulója”, „Jó tanuló, jó sportoló”, „ A Vörösmarty Mihály Gimnáziumért” emlékplakett)

 

7.3.    Fegyelmező intézkedések

 

   Az a tanuló, aki kötelességeit enyhébb formában megszegi, fegyelmező intézkedésben részesítendő. Ennek formái:

-         szaktanári figyelmeztetés

-         osztályfőnöki figyelmeztetés

-         osztályfőnöki intés

-         igazgatói figyelmeztetés

-         igazgatói intés

A fegyelmező intézkedéseket a tanuló ellenőrzőjébe és az osztálynaplóba be kell írni.

 

7.4.    Fegyelmi büntetések

 

Ha a tanuló a kötelességeit vétkesen és súlyosan megszegi, akkor fegyelmi eljárás alapján írásbeli határozattal fegyelmi büntetésben részesíthető.

A fegyelmi büntetés lehet:

a)      megrovás

b)      szigorú megrovás

c)      meghatározott kedvezmények, juttatások csökkentése illetve megvonása (kivéve a szociális jellegűt)

d)      áthelyezés másik osztályba, tanulócsoportba vagy iskolába

e)      eltiltás a tanév folytatásától

f)        kizárás az iskolából

Tanköteles tanulóval szemben az e), f) pontban meghatározott fegyelmi büntetés nem alkalmazható. A d) pont akkor alkalmazható, ha az iskola igazgatója a tanuló átvételéről egy másik iskola igazgatójával megállapodott.

Az intézmény döntései ellen a tanuló illetve a szülő jogorvoslattal élhet.

 

8.          Az intézmény dokumentumainak nyilvánossága

 8.1.    Az iskola a Pedagógiai Programot, a Szervezeti Működési Szabályzatot és a Házirendet a könyvtárban az érdeklődők számára közzéteszi, abból egy-egy példányt kapnak az osztályfőnökök, a DÖK segítő tanár, valamint beiratkozáskor a tanulók szülei.

8.2.    A dokumentumokban foglaltakról az iskola a tanulók számára a tanév első osztályfőnöki óráján, a szülők részére a nyílt napokon és az őszi szülői értekezleten tart tájékoztatást.

8.3.    A dokumentumokban foglaltakkal kapcsolatos észrevételek megtételére előre egyeztetett időpontban van lehetőség az iskola vezetőjénél.

8.4.    A tanulók tájékoztatására működteti az iskola a "Körözvény" füzetet, a hirdetőtáblákat és az iskolarádiót.

8.5.    A szülőket és a tanulókat minden tanév elején tájékoztatjuk a szülői értekezletekről, a fogadóórákról és az ifjúságvédelmi felelős személyéről.

9.          Záró rendelkezések

 A Házirendet a nevelőtestület a 2005. augusztus 25-én megtartott értekezletén elfogadta, a diákönkormányzat a 2005. augusztus 23-án tartott megbeszélésén a Házirendben foglaltakat megtárgyalta, azzal egyetértett.

A Házirendet a nevelőtestület a hatályba lépést követően kétévenként felülvizsgálja. A felülvizsgálatot bármikor kezdeményezheti az iskola nevelőtestülete és a diákönkormányzat.

 Szentgotthárd, 2005. augusztus 31.

                 

            2005. augusztus 31.                                                    2005. augusztus 31.

       elfogadta a nevelőtestület.                                           egyetértési jogot gyakorolt a
                                                                                       Diákönkormányzat és az SzM

 

 

                                                                                  ……………………………………..
                                                                                           intézményegység-vezető

 
Óra
 
Naptár
2024. Július
HKSCPSV
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
02
03
04
<<   >>
 
Naptár'2
 
Dátum
 
Spam védelem
 
Számláló
Indulás: 2006-05-31
 

Svéd termék a legjobb áron! Regisztrálj vásárlónak és kapj egyszeri 2000 Ft-ot és 15% kedvezményt a katalógusból! Svéd    *****    Azariah - RAMPAPAPAM formabontó verzióban, hallgasd, likeold, mutasd meg a spanodnak is :D    *****    ClueQuest- Új, ingyenes online nyomozós játék! Fejtsd meg a rejtélyt, és találd meg a tettest!Gyere cluequest.gportal.hu    *****    Szobafestõ Budapest    *****    Svéd termékek!Csatlakozz hozzám és kapj 2000,- Ft kedvezményt-15% kedvezmény a katalógus árból!Parfümök, szépségápolás!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Új mese a Mesetárban! Ha tudni akarod, mit keres egy tündér a kútban, gyere és nézz be hozzánk!    *****    Az utóbbi idõkben komolyan foglalkoztat a retro játékok árainak robbanása. Errõl írtam egy hosszabb cikket.    *****    Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!